Hoffmann Wytwórnia Aromatów Spożywczych

Aromaty proszkowe to produkty, w których składniki aromatyczne są zamknięte podczas procesu mikrokapsułkowania w otoczce z maltodekstryny i gumy arabskiej. Stosowane są do aromatyzacji produktów sypkich, np. koncentratów deserów, lodów w proszku itp. Doskonale sprawdzą się również w odżywkach dla sportowców czy suplementach diety.

Aktualna oferta smacznych aromatów proszkowych jest dostępna w załączonym dokumencie PDF – spis aromatów spożywczych proszkowych. W ofercie mamy także aromaty płynne oraz cytrusowe i ziołowe aromaty naturalne.

Nasze produkty spełniają wymagania aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności:

  • ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225 z późniejszymi zmianami);
  • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1334/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie środków aromatyzujących i niektórych składników żywności o właściwościach aromatyzujących do użycia w oraz na środkach spożywczych
  • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności.

Specyfikacje jakościowe zawierające informacje o składzie, przeznaczeniu i dozowaniu oraz próbki aromatów i oferty cenowe, przesyłamy klientom na życzenie.

Oferta aromatów proszkowych

Odkryj nieograniczone możliwości kreowania pysznych arcydzieł kulinarnych, dzięki naszym aromatom proszkowym w wielu wariantach smakowych! Nasza oferta zapewnia Ci dostęp do wielu esencji, które dosłownie otworzą Ci drzwi do nowych wymiarów kulinarnej twórczości. Znajdziesz u nas aromaty owocowe, w tym także cytrusowe, olejki alkoholowe, ziołowe, czekoladowe itp. W głównej mierze dysponujemy proszkowymi aromatami deserowymi, jednakże w naszej ofercie zdarzają się inne propozycje – zapraszamy do kontaktu, przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę!

Jak wytwarza się aromaty w proszku?

Aromaty w proszku wytwarzane są poprzez proces koncentrowania i zachowywania naturalnych lub sztucznych składników aromatycznych w postaci proszku. Proces ten pozwala na uzyskanie skoncentrowanej esencji smaku, która jest łatwa w przechowywaniu i dawkowaniu. W tym celu wybieramy składniki aromatyczne, uzyskujemy ich ekstrakcję lub syntezę, wykonujemy mikrokapsułkowanie, przesiewanie, a następnie pakowanie.

Jako producenci aromatów w proszku mamy realny wpływ na ich jakość. Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić do procesu produkcji mikrokapsułkowanie składników aromatycznych w otoczce z maltodekstryny i gumy arabskiej. To innowacyjny proces, który przekształca zwykłe dania w wyjątkowe doznania smakowe – a co ważne, nie wpływając na ilość jego kalorii! Niezależnie od tego, czy jesteś kucharzem zawodowym, entuzjastą gotowania w domu czy pasjonatem zdrowego stylu życia – nasze preparaty aromatyczne spełnią Twoje oczekiwania!

Wykorzystanie aromatów proszkowych w deserach

Zapraszamy Cię w podróż po świecie wyjątkowych deserów, w których maksymalny smak łączy się z minimalną ilością kalorii! Nasze aromaty proszkowe są stworzone do tego, by wzbogacić Twoje kulinarno-słodkie doświadczenia. Dla miłośników koncentratów deserów, lodów w proszku i innych przysmaków – mamy gotowe rozwiązania, które przeniosą smak Twoich ulubionych deserów na nowy poziom. Nasza oferta obejmuje różnorodne aromaty, abyś mógł tworzyć wyjątkowe kompozycje smakowe, które rozpieszczą Twoje podniebienie. Do współpracy zapraszamy również producentów suplementów diet i odżywek. W naszej ofercie znajdują się także barwniki spożywcze i inne preparaty aromatyzujące. Zapraszamy do składania zamówień!

Czy aromaty proszkowe są bezpieczne?

Nasze aromaty proszkowe spełniają najwyższe standardy jakości oraz są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawymi. Podlegają one m.in. ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, a także rozporządzeniom Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącym składników aromatyzujących oraz dodatków do żywności. Wierzymy w dostarczanie pełnej przejrzystości, dlatego też, na życzenie udostępniamy dokładne specyfikacje jakościowe zawierające informacje o składzie, przeznaczeniu oraz zalecanym dozowaniu aromatów. Jeśli chcesz przekonać się o wyjątkowości naszych produktów, możemy dostarczyć Ci próbki aromatów.