Hoffmann Wytwórnia Aromatów Spożywczych

Oferujemy Państwu barwniki spożywcze najwyższej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów. Produkty dostępne są w 2 wariantach:

  • barwniki płynne
  • barwniki proszkowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, nie istnieje podział na barwniki naturalne, identyczne z naturalnymi i syntetyczne, dlatego nie można używać takich określeń na etykietach czy dokumentach jakościowych. Ponieważ w praktyce często jeszcze używa się umownie takiego podziału, to możemy poinformować, że sprzedawane przez nas barwniki płynne są w większości pochodzenia naturalnego, natomiast proszkowe – syntetycznego.

Ogólna zasada jest taka, że barwniki pochodzenia naturalnego są słabsze i bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych takich jak temperatura, światło czy pH, natomiast te uzyskiwane na drodze chemicznej mają większą siłę barwienia, są trwalsze i bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą barwników do jedzenia oraz aromatów dla rzemiosła w wielu wariantach smakowych i zapachowych.

Barwniki płynne i proszkowe

Barwniki płynneoferujemy w opakowaniach 1 – 30 kg, natomiast barwniki proszkowe, ze względu na zdecydowanie większą siłę barwienia sprzedajemy pakowane po 1 kg lub w małych pojemnikach po 50 g. Niezależnie od tego, czy wybierasz barwniki płynne czy proszkowe, nasze produkty są tworzone z myślą o jakości i bezpieczeństwie. Dbamy o to, aby każdy produkt spełniał najwyższe standardy, gwarantując nie tylko piękne efekty kolorystyczne, ale także pewność, że Twój projekt jest oparty na produktach wysokiej jakości.

Dostarczane przez nas barwniki spełniają wymagania określone w aktualnie obowiązujących przepisach prawa żywnościowego, a w szczególności rozporządzenia Komisji (UE) nr 231/2012 z dnia 9 marca 2012 r. ustanawiającego specyfikacje dla dodatków do żywności wymienionych w załącznikach II i III do rozporządzenia (WE) nr 1333/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady (z późniejszymi zmianami).

Czy stosowanie barwników w żywności jest legalne?

Stosowanie barwników w żywności jest w wielu przypadkach ograniczone. Szczegółowe wytyczne określające maksymalne dozowanie do wybranych kategorii żywności, znajdą Państwo w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności (z późniejszymi zmianami). Znakowanie środków spożywczych zawierających barwniki powinno natomiast spełniać wymagania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na

Barwniki dla rzemiosła

Nasze barwniki dla rzemiosła nie tylko ożywiają potrawy, ale także stanowią źródło inspiracji do nowych przepisów. Twórz piękne prace, unikalne ozdoby czy artystyczne dzieła przy użyciu naszych barwników spożywczych dla rzemiosła, a także aromatów spożywczych w wersji płynnej i proszkowej. Dzięki bogatej gamie kolorów możesz w pełni wyrazić swoją twórczość, tworząc potrawy i akcesoria cukiernicze, które przyciągają wzrok i wzbudzą zachwyt. Nasze barwniki charakteryzują się nie tylko intensywnymi i atrakcyjnymi kolorami, ale również doskonałą jakością. Wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe standardy, zapewniając nie tylko wspaniałe efekty wizualne, ale także pewność, że Twoje rzemieślnicze dzieła są tworzone z najwyższą dbałością!