Hoffmann Wytwórnia Aromatów Spożywczych

Płynne aromaty to produkty, w których składniki aromatyczne są rozpuszczone w płynnych nośnikach. Odpowiedni dobór nośnika ma bardzo duże znaczenie dla przydatności technologicznej i późniejszej trwałości aromatu w wyrobie gotowym.

Oferowane aromaty płynne do deserów stanowią kulinarne niezbędniki, które ożywią Twoje przepisy. Zanurz się w niezwykłych smakach, które zachwycą Twoje podniebienie i przeniosą Cię w krainę doskonałych deserów. W naszej bogatej ofercie znajdziesz esencje smaku, które pozwolą Ci tworzyć wyjątkowe kompozycje, nadając Twoim wypiekom i słodkim kreacjom autentyczną głębię smaku. Dzięki wyselekcjonowanym olejom i alkoholom jesteśmy w stanie dostarczyć aromaty, które wzbogacą potrawy, jednocześnie nie wpływając na ich lekkość. Olejowa esencja smaku aromatów to droga do osiągnięcia pełnej harmonii smaków i tekstur w Twoich deserach. Poznaj pełną ofertę naszych preparatów aromatycznych i aromatów – także w wersji proszkowej!

Płynne aromaty olejowe

Specjalizujemy się w produkcji aromatów olejowych, w których nośnikiem jest wysokiej jakości olej rzepakowy. Przeznaczone są przede wszystkim do kremów, nadzień, wyrobów ciastkarskich i cukierniczych. Jak wykazały badania przeprowadzone w Katedrze Towaroznawstwa Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – wykazują się szczególną trwałością w pieczywie cukierniczym (temp. wrzenia oleju 200-220˚C).

Nasze płynne aromaty olejowe otwierają przed Tobą zupełnie nowy wymiar smaków. Zainspirowane naturą i doskonałością, nasze olejowe esencje są stworzone po to, by wzbogacić Twoje cukiernicze wizje! Dzięki wykorzystaniu starannie dobranych olejów roślinnych nasze aromaty nie tylko dodają smaku, ale także tworzą niezapomniane doświadczenia kulinarne. Od pikantnych akcentów do delikatnych niuansów – odkryj paletę smaków, które dodać życiu kulinarnego wyrazu! Wśród bogatego asortymentu znajdziesz m.in. aromaty olejowe owocowe, kawowe, czekoladowe, orzechowe czy ziołowe. Całą ofertę znajdziesz w naszym spisie aromatów spożywczych płynnych lub bezpośrednio u jednego z naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu!

Płynne aromaty etanolowe

Równie istotną pozycją w naszej ofercie są aromaty etanolowe, w których nośnikiem jest spirytus rektyfikowany. Polecane są do wyrobów niepoddawanych lub poddawanych krótkotrwałej obróbce termicznej (temp. wrzenia alkoholu etylowego 78,3˚C), a w szczególności kremów, wyrobów ciastkarskich, przetworów mlecznych, lodów, napojów itp. Alkohol etylowy zawarty w aromatach jest zwolniony z akcyzy. W związku z tym zakup i stosowanie aromatów etanolowych do wyrobów spożywczych i napojów bezalkoholowych nie wymaga dodatkowych formalności.

Nasze płynne aromaty etanolowe to symfonia smaku, która unosi się w delikatnych oparach. Wykorzystując etanol jako nośnik – przenosimy esencję smaków wprost na podniebienie Twoje i Twoich Klientów. To doskonała okazja, by eksplorować subtelne niuanse smakowe i aromatyczne oraz pogłębiać je dodając nowe, nieznane dotąd esencje! Kto wie, a może mieszając nasze aromaty, znajdziesz niespotykany, nowy smak?! Nasze aromaty etanolowe otwierają przed Tobą nowe horyzonty kulinarnego doświadczenia, gdzie smak staje się prawdziwym dziełem sztuki.

Płynne aromaty glikolowe

Ostatnim – choć równie istotnym produktem z naszej oferty – są płynne aromaty glikolowe. To propozycje, w których jak sama nazwa wskazuje, nośnikiem jest glikol 1,2 –propylenowy (E 1520) lub triacetyna (E 1518). Aromaty te polecane są do najróżniejszych zastosowań, jednak wyjątkowo dobrze sprawdzą się w wyrobach poddawanych obróbce termicznej (temp. wrzenia glikolu 198,5 ˚C, a triacetyny 258˚C). Obowiązujące przepisy ograniczają ilość glikolu 1,2-propylenowego i triacetyny w wyrobie gotowym, dlatego takie aromaty należy stosować zgodnie z rozporządzeniami – Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1334/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie środków aromatyzujących i niektórych składników żywności o właściwościach aromatyzujących do użycia w oraz na środkach spożywczych, a także rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności.

Pozwól naszym płynnym aromatom do deserów wnieść niezwykłość do Twoich wypieków, a co za tym idzie – przenieś je na wyższy poziom! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj z jednym z naszych konsultantów. Zapewniamy terminową realizację.