Substancje i preparaty aromatyczne to substancje mogące służyć do aromatyzowania wyrobów spożywczych. Ponieważ nie zawierają nośników i innych dodatków charakteryzują się bardzo dużą zdolnością aromatyzacji.

Zgodnie z definicją prawną preparaty aromatyczne są zawsze pochodzenia naturalnego, natomiast substancje aromatyczne nie podlegają tej regule i mogą powstawać również na drodze chemicznej.

Oferowane przez naszą firmę preparaty aromatyczne to przede wszystkim naturalne olejki eteryczne takie jak: cytrynowy, pomarańczowy, miętowy, eukaliptusowy, anyżowy oraz wiele innych. Spośród substancji aromatycznych możemy zaproponować między innymi: mentol, anetol, eugenol, wanilinę i etylowanilinę. Dysponujemy również innymi substancjami z takich grup jak alkohole, aldehydy, laktony czy estry.

Substancje i preparaty aromatyczne spełniają wymagania aktualnie obowiązujących przepisów, a w szczególności:

  • ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz. 1225 z późniejszymi zmianami);
  • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1334/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie środków aromatyzujących i niektórych składników żywności o właściwościach aromatyzujących do użycia w oraz na środkach spożywczych.