Hoffmann Wytwórnia Aromatów Spożywczych

Wytwórnię Aromatów Spożywczych HOFFMANN założył w styczniu 1995 roku  Wojciech Hoffmann.  Początkowo siedzibą firmy był Stęszew, miejscowość położona w pobliżu Poznania. Od momentu powstania nie zmieniła się forma organizacyjna przedsiębiorstwa, którą jednoosobowa działalność gospodarcza. Gwarantuje to szybkosć decyzji przekładającą sie na dużą elastyczność działania oraz pełną odpowiedzialność co do uzgodnień i zobowiązań w stosunku do kontrahentów.

       W 2013 r. zaprojektowano i wybudowano nowoczesny zakład z zapleczem biurowym i magazynowym, spełniający najwyższe wymogi dotyczące produkcji i dystrybucji aromatów i dodatków do żywności. Nowa siedziba firmy powstała w miejscowości Zamysłowo, nieopodal Stęszewa, co pozwoliło utrzymać doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.    

       Od momentu powstania głównym kierunkiem działalności firmy jest produkcja aromatów spożywczych płynnych i proszkowych, przeznaczonych dla wszystkich gałęzi przemysłu spożywczego. Oferujemy Państwu m.in. aromaty owocowe, orzechowe, waniliowe, śmietankowe, czekoladowe, karmelowe, rumowe czy  cytrusowe. W ostatnich latach szczególnie prężnie rozwija się produkcja aromatów proszkowych. Wyroby te znajdują zastosowanie w branżach wytwarzających suche, sypkie produkty takie jak np. odżywki dla sportowców, suplementy diety itp. Aromaty proszkowe produkujemy   stosując metodę mikrokapsułkowania aromatu w cząsteczce maltodekstryny, przy użyciu posiadanych w zakładzie wież rozpyłowych.

       Niezależnie od własnej produkcji, prowadzimy sprzedaż substancji i preparatów aromatycznych (w tym olejków eterycznych, waniliny, mentolu) oraz dodatków spożywczych – głównie barwników.

       Ponadto od 2009 roku posiadamy zezwolenie i weterynaryjny numer identyfikacyjny wydany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Poznaniu na produkcję i handel premiksami i dodatkami paszowymi. Produkty te przeznaczone są do aromatyzowania pasz, w tym również zanęt wędkarskich.

       Klientom oferujemy możliwość  opracowania aromatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb z możliwością zastrzeżenia produktu na wyłączność.

Bezpieczeństwo naszych wyrobów gwarantuje wdrożony i stale doskonalony system zarządzania bezpieczeństwem żywności.  Przez 10 lat posiadaliśmy certyfikat zgodności z normą ISO 22000:2005, jednak aby sprostać rosnącym wymaganiom odbiorców, w 2020 roku wdrożyliśmy system oparty na Standardzie IFS Food, który w maju tego samego roku został certyfikowany przez jednostkę TÜV Rheinland.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące naszej oferty, zasad współpracy czy posiadanych certyfikatów znajdziecie Państwo w zakładkach naszej strony, do zapoznania których serdecznie zapraszamy.